Skip Navigation
Fırat Üniversitesi

Anket Giriş

1. Anket servisi üzerinde nasıl anket oluşturabilirim?
Servise giriş yaptıktan sonra, ekranın sağında bulunan ikonuna tıklayarak anket yaratabilir, kopyalayabilir veya yükleyebilirsiniz. ikonuna tıkladıktan sonra ekrana gelen formlardaki bilgileri doldurup, belirtilen adımları izleyerek kolayca anket oluşturabilirsiniz.

2. Oluşturduğum anketleri yayınlamadan test edebilir miyim?
Oluşturduğunuz anketlerin ikonuna tıklayarak ön izlemesini yapabilir ve anketlerinizi test edebilirsiniz.

3. Oluşturduğum anketlerin yanıtlarını nasıl görebilirim?
ikonunu kullanarak tamamlanmış veya yarıda bırakılmış tüm anket yanıtlarını görebilirsiniz. Anketinizin süresi bittiğinde veya kullanımdan kaldırmak istediğinizde mutlaka "sona erdirmelisiniz (expire)".

4. Anket servisi ile anonim (yanıtların kime ait olduğu bilinmeyen) veya anonim olmayan (yanıtların kime ait olduğu bilinen) ya da herkese açık/sadece belli kişilere açık anketler oluşturabilir miyim?
Anketi oluştururken amacınıza uygun olarak çeşitli erişim seçeneklerini seçebilirsiniz. Fırat Üniversitesi Akademik Anket Sistemi anonim, anonim olmayan, herkese açık veya dışa erişimi kapalı anketler oluşturmanıza olanak vermektedir. Bu seçeneklere ikonunu kullanarak erişebilirsiniz.

5. Bir anketi aktive ettikten sonra üzerinde değişiklik yapabilir miyim?
Oluşturduğunuz bir anketi kullanıma açmak için önce aktive etmelisiniz. Aktive edilmiş bir ankette sadece soruların kodu/başlığı/içeriği, soru gruplarının ismi/açıklaması, yanıt opsiyonlarının içeriği ve anket ismi/açıklaması değiştirilebilmektedir. Soru eklemek/çıkarmak, soru grubu eklemek/çıkarmak, alt soru eklemek/çıkarmak ve bunların kodunu değiştirebilmek için anketi deaktive etmeniz gerekmektedir.

6. Daha ayrıntılı bilgiler görmek istiyorsanız, tanıtım videomuza bakabilirsiniz.
Copyright © 2013 Fırat Üniversitesi