Nomofobi İle Başa Çıkma Stratejilerini Belirleme Anketi


Değerli Öğrenciler,

 

Nomofobi kısaca, bireylerin aşırı düzeyde akıllı telefona bağlılık duyması, telefonuna herhangi bir sebeple ulaşamadığında veya telefonuyla iletişim kuramadığında yaşadığı korku olarak tanımlanabilir. Bu çalışma ile Eğitim Fakültesi öğrencilerinin Nomofobi ile başa çıkma stratejilerinin incelenmesi amaçlanmaktadır. Ankette vereceğiniz cevaplar tarafımızca saklı tutularak tamamen bilimsel amaç doğrultusunda kullanılacaktır.

 

Anket, üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümünde demografik bilgiler, ikinci bölümde nomofobi akıllı telefon bağımlılığı ölçeği ve son bölümde ise nomofobi ile başa çıkma stratejileri anketi yer almaktadır. Ankette yer alan sorulara size uygun olarak doldurmanız gerekmektedir.

 

Anketteki sonuçlar bilimsel araştırma kapsamında kullanılacağı için vereceğiniz cevaplar samimi ve doğru olması araştırma açısından önemlidir. Bu konuda araştırmanın bir parçası olarak ilgi ve yardımlarınızdan dolayı TEŞEKKÜR EDERİZ…

 

                                                                                          Doç. Dr. Yalın Kılıç TÜREL              Özer ÇELİK

                                                                                                    yturel@gmail.com               ozercelik008@gmail.com


Bu ankette 14 soru var.
Kişisel gizliliğiniz üzerine bir not
Bu anket anonimdir.
Özellikle bu amaçla bir soru sorulmadıysa, anket yanıtlarınızın kayıtları kimliğinizle ilgili bir bilgi içermez. Bu ankete erişmek için bir pin kodu kullandıysanız, bu belirleyici pin kodunun yanıtlarınız ile ilişkilendirmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Pin kodları ayrı bir veri tabanında tutulur ve yalnızca anketi tamamladığınızda ya da yapmaktan vazgeçtiğinizde güncellenir. Anket yanıtları ile pin kodlarını ilişkilendirmenin bir yolu yoktur.